תפריט יצירת קשר טלפון

אנחנו דור מ...תועד

אנחנו דור שמתעד. מתעדים את עצמנו בכל מיני מצבים, בכל מיני תנוחות. לפעמים חושבים על קומפוזיציה רגע לפני, לפעמים סתם מחייכים למצלמה, לפעמים מנסים להעביר מסר ולפעמים נתפסים ברגע ספונטני ומלא הומור. 
משופעים בתיעוד של מקומות, פרצופים ומצבי-רוח שונים, אנחנו מעלים תמונות לרשתות החברתיות, יוצרים לעצמנו אלבומים של תקופות בחיינו, מעמיסים על המחשב תיקיות שלימות שמכילות את כל הרגשות שבעולם, נזכרים בחיוך או בעצב בכל מה שהיה לנו ולעיתים במה שלא יהיה עוד... אבל לרוב, אנחנו לא מתעכבים לנתח את משמעות הצילום עצמו. לא עוצרים כדי לדבר עם התמונה, להקשיב לעצמנו ולנסות להבין מה עבר עלינו באותו הרגע ממש. לאן לקחה אותנו אותה שניה בה עמדנו מול המצלמה. מה באמת הרגשנו שעשה לנו כל-כך טוב, או לחילופין, באיזה מקום היינו כשהיה לנו קשה להיחשף.

חלקנו זורמים מול מצלמה, אחרים בורחים ממנה, יהיה מי שיפגין יצירתיות ואחר שיבחר להיבלע ולהיסגר. כל אחד מאתנו, בוחר להביע את עצמו באמצעים שונים. 
כמי שמצלמת כבר שנים, אני יכולה להעיד על הצילום ככלי שאינו מילולי להבעה עצמית ובעקבותיה מנה גדושה של בונוסים, מהם כולנו יכולים לגדול, להתעצם וללמוד על עצמנו. מעין ערוץ ייחודי לתקשורת עם עצמנו ועם מי שסביבנו. ערך מוסף, שילווה אותנו ויסייע לנו בחיים, אם רק נדע להקשיב לו או נתמהמה לרגע כדי לגעת בו. 
למרות שאינני מטפלת, יוצא לי להיפגש בכל סאשן צילומים עם עולמות שונים, אותם מספרות התמונות בסוף כל מפגש. לעומת העין שיכולה לחלוף בקלילות על פני מצבים שונים, גדולת המצלמה היא בשיקוף המציאות. אותה התמקדות שתנציח רגע חולף ותעמיד אותו מולנו כעובדה לאורך זמן. 
דרך הצילום ובאמצעות הקשבה והכוונה נכונה מהצלם, נוכל להיות יצירתיים, לעקוף חומות והגנות, לחזק את הדימוי העצמי, להיפתח, לאהוב את גופנו, לחזק מיומנויות תקשורת, לשפר מערכות יחסים במשפחה ובזוגיות, להוכיח לעצמנו את כישורינו, להתחבר אל מי שאנחנו ולחוות את הטוב שבנו. 
דרך עבודתי כצלמת, הכרתי ילדים ומבוגרים, שכמה שעות של צילום בסטודיו, גרמו להם לצאת מחויכים ומלאי אנרגיה, לשגרת החיים שחיכתה להם מעבר לדלת. 
ואני, שמתעדת כל יום מחדש, מרגישה שזכיתי ומברכת על כך שניתנה לי האופציה להעניק לכם את הכלי הזה וללמד אתכם את השפה הזו שכל-כך נגישה לכולנו, אבל לא כולנו מכירים אותה... 
וכמה טוב שאנחנו דור מתועד...!

chat
דברי איתי
גבית:
גבית:
גבית:
גבית:
X