תפריט יצירת קשר טלפון

טיפים לצילום נוף

הטיפים הבאים יעזרו לכם לצלם תמונות נוף יפות יותר באמצעות הטלפון הסלולרי שלכם. הטיפים הם לא בתחום של הציוד עצמו אלא יותר הכוונה איך לצלם.

מצאו את הזמן ומזג האוויר הנכון

לנופים רבים יש פוטנציאל אך לפעמים כדי לממש את מלוא הפוטנציאל צריך למצוא את הזמן הנכון. מזג אוויר משפיע מאוד על התמונה, לפעמים עדיף לצלם כשהשמש בשיאה ולפעמים דווקא ברגעים של גשם התמונה תצא מיוחדת במינה. בנוסף לכך, גם השעות השונות והמיקום של השמש משפיעים מאוד ולכן אם אפשר לתכנן מראש זה מעולה.

מצאו את הזווית הנכונה

לשלוף את הטלפון ולצלם זה כל אחד יכול, אבל לפעמים כדי להפעיל קצת תכנון וחשיבה לגבי איך אתם רוצים את התמונה שלכם. מצאו את הזווית הנכונה, נמוכה יותר או גבוהה יותר, אולי אם תזוזו כמה מטרים לכיוון מסוים תוכלו לתפוס עוד אלמנט מעניין בתמונה. בנוסף לכך, צלמו את אותו נוף מכמה זוויות, זה עלול להשתלם לכם.

דאגו לכך שהמצלמה תקלוט את כל הצבעים והפרטים

במצלמות סלולריות רבות יש תכונה שמאזנת אוטומטית את החושך והאור בתמונה ובוחרת את הבהירות או המיקוד על סמך הנקודה בה אתם מתמקדים. באופן כללי זה מונע בעדכם חופשיות מסוימות כך שאם אפשר לבטל את זה זה יהיה נהדר, אבל אם לא, נסו להתפשר ולמצוא את הנקודה הטובה ביותר שבה תוכלו לראות את הפרטים הקטנים שנראים לא חשובים אבל מוסיפים הרבה, כמו למשל – הצבעים השונים של השמיים בזמן השקיעה.

מינימליסטיות או שילוב

לפעמים התמונה הפשוטה ביותר כמו תמונה של ענן בודד יכולה להיות תמונה מדהימה. לפעמים זה רעיון לא רע לשלב קצת יותר. למשל, אם צילום של השמיים ייראה לכם משעמם, חפשו משהו נוסף שיכול להשתלב בו ולהפוך אותו למעניין. חצי מהתמונה יכולה להיות גורד שחקים, עץ או אולי ניגוד הצבעים עם הקרקע.

לפני השיתוף, לטשו קצת את התמונה

אנשים שמצלמים תמונות באמצעות הסלולרי ממהרים לפעמים לשתף את התמונה בווצאפ, באינסטגרם או בפייסבוק. עדיף תמיד לעבוד קצת על התמונה לפני השיתוף. לפעמים אפשר לבצע שינויים קלים כמו בהירות, ניגודיות הצבעים או משחק עדין עם הצבעים כדי שהתמונה תיראה ברמה אחרת לגמרי.

chat
דברי איתי
גבית:
גבית:
גבית:
גבית:
X