תפריט יצירת קשר טלפון

5 טיפים פשוטים ויעילים לצילום ילדים

צילום ילדים יכול להפוך מחוויה פשוטה ונחמדה למשימה קשה שמצריכה הרבה כוחות, אבל האמת היא שזה קורה רק כשאנחנו מצפים לדברים שונים ואנחנו עושים את העבודה לקשה ממה שהיא. הרבה דברים שהורגלנו לעשות בצילום ילדים הופכים להיות ללא רלוונטיים כשלומדים צילום מקצועי.

תשכחו מלהגיד "צ'יז!"

המילה המעצבנת הזאת שאומרים לילדים כשרוצים שהם יחייכו לא הופכת את הצילום ליותר מחוייך. ברוב המקרים אתם תיתפסו את הילדים כשהפה שלהם מעוגל. אם אתם רוצים באמת לתפוס צילומים יפים שהערך שלהם יימשך להרבה זמן אתם רוצים לתפוס אותם כשהם טבעיים לגמרי.

כל מה שאתם צריכים זה פשוט להירגע ולתת לחיים לעשות את שלהם. אם אתם חושבים שלרדוף אחרי הילדים ולדאוג לכך שהם יחייכו בכל תמונה זו הדרך הנכונה, גם אתם וגם הילדים תהפכו במהרה להיות מותשים. הדבר היחיד שאתם צריכים זה סבלנות, להמתין לרגע המתאים ואז ללחוץ על הכפתור במצלמה.

מכירים את הסיטואציה בה ההורים עומדים מאחורי המצלמה ואומרים לילד "תעשה ככה" או "תסדר את החולצה שלך" ו-"אל תכניס את היד לאף!"? אז לא. תנו לילדים להיות טבעיים וכולם ירוויחו.

היו מוכנים

אם 'היה נכון' זה המוטו של תנועת הצופים, אז 'היה מוכן' זה המוטו של הצלמים. צלמים, בין אם מקצועיים ובין אם חובבניים, צריכים להיות מוכנים בכל רגע ללחוץ על הכפתור כדי לצלם. לפעמים שניה אחת היא תמונה מדהימה ואחריה זה כבר מאוחר מדי. היו מוכנים לרגע שבו התינוק או הילד יעשו משהו קצת שונה וקצת מיוחד יותר מבדרך כלל. גם אם אתם נמצאים בפארק ולא עלה בראשכם לצלם היום את הילד, אולי יהיה משהו ששווה צילום? כשמדברים על צילום ילדים, תמיד צריך להיות מוכנים.

נסו זוויות חדשות

ילדים הם קטנים וחמודים ולכן לא כל הזמן גובה הצילום שלכם מתאים כדי לצלם את כל החמידות הזאת. נסו לשנות כל מיני זוויות בצילומים שלכם, צילום מלמטה, צילום מקרוב, צילום מאחורי שיחים או משהו מקורי אחר שנראה לכם היה מתאים לרעיון שאתם מצלמים. אם תמשיכו לצלם את כל התמונות שלכם באותו סגנון אתם לא תמצאו את התמונה 'האחת' שממש תכבוש את לבכם, כי הכל פשוט ייראה אותו דבר.​

נסו סגנונות שונים

אז צילמתם את הילד במטבח כשהוא אוכל ומתלכלך, אבל כמו שאמרנו בפסקה הקודמת, גיוון נותן לכם יותר מבחר כדי למצוא את התמונה המושלמת. נסו לצלם את הילד בחדר שלו כשהוא משחק, אולי בקשו ממנו עזרה במטבח (בזהירות!) וצלמו אותו בפעולה. צאו החוצה לגינה או לבילוי בפארק ותחפשו רעיונות. כל דבר שיש בעולם הזה יכול להיות רעיון יפה לתמונה, זה הזמן להפעיל את המקוריות והיצירתיות שלכם.

מצלמה טובה ותנאי תאורה נוחים

על מקוריות הצילום, יעילות הזווית או ההתמקדות הטובה בתמונה אפשר להתווכח, אבל יש דברים שהם פשוט כן או לא. בין דברים אלו תוכלו לראות איכות המצלמה ותנאי תאורה. אם המצלמה לא איכותית – היא לא איכותית, אין מה להתווכח פה. יש מצלמות טלפון איכותיות (אם כי לא ברמה מקצועית) ויש מצלמות שעדיף לא להשתמש בהן כלל. אולי בטלפון לא רואים את ההבדלים, אבל כשמעבירים את התמונה למחשב ניתן להרגיש את ההבדלים בבירור. לכן חשוב שתבחרו מצלמה טובה.

מבחינת תנאי תאורה – חשוב מאוד שהתמונה תהיה מאוד ברורה. אם אתם מצלמים ומאחורה רואים את השמש מסנוורת זה לא טוב, במיוחד בגלל שבדרך כלל במצב כזה הדמות אותה אתם מצלמים תיראה חשוכה. צלמו כשהשמש נמצאת מאחוריכם. כשאתם מצלמים בתוך בית אתם יכולים לצלם כשהחלון נמצא אל הגב אליכם (הצלמים) או להשתמש בתאורה מלאכותית של מנורה, אך שימו לב על הצל שנוצר כתוצאה מכך.

2 הנקודות שדיברנו עליהן עכשיו הן נקודות חשובות מאוד לאיכות התמונה. יכול להיות שיהיה לכם רעיון טוב ואתם תדעו איך למקם את עצמכם נכון, אבל התמונה לא תצא טוב כי היא תהיה מטושטשת או חשוכה מדי. בסטודיו לצילום יש ציוד מקצועי, הן לצילום והן לתנאי תאורה ושם טמון היתרון הגדול. אמנם אתם לא צריכים תנאי סטודיו כדי לצלם תמונות מעולות, אבל יש דברים שאסור להתפשר עליהם ולכן חשוב להקפיד על 2 פרטים אלו כמה שיותר.

בהצלחה!!

chat
דברי איתי
גבית:
גבית:
גבית:
גבית:
X